České stránky
www.eisenacher.cz
Eisenacher.cz
Eisenacher.cz

   Stránky spuštěné v říjnu 2010. Autoři se věnují všem typům Wartburgů a kdo chce prodat nebo koupit cokoliv, co souvisí s Wartburgy, tady budete na správné adrese. Tyto stránky slibují dlouhodobě pravidelné aktualizace a doplňování (na rozdíl od těch mých, obsahově již prakticky neměnných), takže toto bude ta správná adresa.
   Ať se Vám daří! :-)
www.pavlat-znalec.cz
Moje auto:

   Jeden správný motorista se s Vámi poděli o zkušenosti s jízdou v různých automobilech. Je zde stať o Wartburgu, zajímavé postřehy v souvislosti s Wartburgy si ale přečtete i v odstavci o Škodě Felicia a Škodě Octavia 1.8 Turbo 20V.
www.aice.cz
A.I.C.E. - všeobecný evropský IFA-klub

   Zde se autoři věnují tématice automobilových exhalací. Jak už v názvu zmíněný výrobce IFA napovídá, zejména množstvím zplodin z nyní provozovaných dvoudobých vozidel v ČR. Aktuálnější údaje od A.I.C.E je možno občas najít na trabant.hyperlink.cz.
www.volny.cz/jcak
JIHOČESKÝ AUTOKLUB
   Zaujala mě historka o ukradeném soutěžním voze.
www.wartburg.cz
Wartburg Club

   Věnuje se především typu Wartburg 311.
www.wartburg.sk
Wartburg SK
Wartburg SK

   Věnuje se také pouze typu Wartburg 311/1000. Stránky spuštěny v říjnu 2007. Nabídka oprav, informace o pravidlech pro stavbu veteránů a další rubriky. V roce 2007 částečně ve výstavbě.
Zahraniční stránky
www.wartburgrallyearchiv.de
Alles um und über Wartburg Rallyesport

   Kdo má, stejně jako já, rád automobilové soutěže a hlavně Wartburgy, nemůže si nechat ujít podívanou, nabízenou na těchto stránkách!! Vznikly zřejmě koncem roku 2004. Jejich obsah je prostý, ale o to zajímavější - fotografie Wartburgů na soutěžích od roku 1955 do roku 1990. Uvidíte zde unikátní fotografie snad ze všech možných časopisů, které vyšly v NDR a stále se množí přispěvatelé ze svých osobních archivů. Prostě dokonalý souhrn.
   A to není všechno. Autor se věnuje historii Rallye Wartburg, publikuje články ze zvláštních vydání časopisu Signale, týkající se účasti vozů Wartburg na soutěžích, vyjmenovává postupné úpravy soutěžního vozu W 353 WR a jako třešnička na dortu působí startovní čísla posádek na některých významných soutěžích (zatím RAC, Akropolis, Bohemia&Škoda, Wartburg, Barum a 1000 jezer).
   Překlad článků z časopisů Signale najdete zde.
www.die-besten.de/wartburg
Die Wartburg Page für die Freunde alter DDR Fahrzeuge

   Stránky Carstena Schröttera v němčině. Několik testů je přeložených do češtiny na zdejší stránce TESTY. Za stáhnutí stojí videa (mpeg 4) ze soutěží a výroby. Dost dobré stránky, ovšem již méně často aktualizované.
www.mc-eisenach.de
Rallye Wartburg

   O historii i současnosti Rallye Wartburg, jež se jezdí od roku 1959 a v roce 2000 se konal 41.ročník. Pro změnu v němčině. Za prohlédnutí stojí určitě tabule cti (Ehrentafel).
www.wartburgfreunde-bad-berka.de
Wartburgfreunde - Bad Berka

   Informace a fotografie o mimořádném úsilí věnovaném restaurování špičkového soutěžního vozu Wartburg 353WR skupiny 2 (110 koní) a speciálního tahače Rallye-Trans (k vidění i na těchto stránkách). Pěkné fotografie nádherných aut.
Překlad článku z německého časopisu se spoustou fotografií o práci vykonané při stavbě obou automobilů si můžete přečíst i na těchto stránkách.
www.wartburpeter.de

WartburgPeter
WartburgPeter

   Pokud se rádi šťouráte ve Vašem Wartburgu 353, pak zde jistě najdete něco, co jste ještě nezkoušeli nebo byste mohli potřebovat. K dispozici jsou nejrůznější popisy úprav (centrální zamykání, úprava spínačů, oddělené mazání atd.), schemata zapojení a tak podobně. Vše podrobně popsáno (německy) a fotograficky zdokumentováno.
www.schreibfaulheit.de
Wartburg Tunning Guide

   Opět v němčině návody a rady ke zvýšení výkonu motoru. K dispozici je i nákres doplnění 5. rychlostního stupně do stávající převodovky.
www.wartburgclubbb-ev.de
Wartburgclub Berlin Brandenburg

   O historii Wartburgů od roku 1900 do roku 1991. Část najdete přeloženou i na zdejší stránce HISTORIE.
www.rallye353.de
Wartburg 353 Rallye Projekt

   Mladík z Eisenachu zapálený pro Wartburgy se chystá na svou 1. soutěžní sezónu. Stránky vznikly teprve nedávno, proto i obsah je chudší.
www.nexus.hu/aszalay

Szalay Árpád honlapja 
Árpád Szalay - soutěžní jezdec

   Maďarský soutěžní jezdec, který jako nářadí používal v letech 1981-1983 Wartburg 353. Zúčastnil se i Rallye Valašská zima. Pouze pár hezkých fotografií, takže vůbec nevadí, že neumíte maďarsky.
   Nyní už stránka neexistuje, takže si můžete prohlédnout jen její kopii.
www.wartburg.narod.ru WARTBURG - Fan Club, Minsk
   Trochu rarita. Z této stránky se moc nových věcí zřejmě nedozvíte, určitě si ale prohlédněte fotografii Wartburgů na Sankt Pětěrburském náměstí (Wartburg na planetě).
www.peterfrost.clara.net

Wartburg in the UK
Wartburg in the UK

   Stránky anglických fanoušků dvoudobých vozů. Asi nejvíc je podle nich na Wartburgu 353 zajímavá doba mezi servisními prohlídkami, která činila 30.000 mil (50.000 km) a to v době, kdy jiné vozy musely podle požadavků výrobce jezdit do servisu každých 3.000 mil (5.000 km).
Je vidět, že Wartburgy zde v RAC Rallye nestartovaly nadarmo.
leute.server.de/matatu
Österreichische transafrika expedition 1957-59

   S Wartburgem 311 Tourist (r.v. 1957) napříč Afrikou z Tuniska do Rhodézie. Cesta byla podniknuta v letech 1957-1959.

[ Testy ]  | [ Technika ]  |  [ Rallye ]  |   [ Foto & Video ]  |  [ Na cestách ]  |  [ Historie ]  |  [ Technika jízdy ]  |  [ Pohlednice]

[ Srovnání W 353 a Š 120]  |  [ Zajímavosti ]  |  [ Mapa serveru ]

[ Vyhledej ]  |   [ Na hlavní Wartburg-stránku ]